Kako ohranjam dobro počutje?
Od kar pomnim sem bila otrok narave in gibanja. Narava mi je predstavljala svežino, čas za igranje in velikokrat tudi pobeg od vsakdanjih skrbi.
V osnovi šolo smo s starši in družinskimi prijatelji veliko zahajali v hribe. Že kot otrok sem se tako nalezla tega veličastnega občutka, ko zjutraj sicer s težavo vstaneš iz tople postelje, vendar je doživetje na vrhu gore božansko. Kot da premagaš tisti del sebe, ki pravi, da je vse skupaj (pre)naporno. To je tista malo osebna zmaga, ki je nikoli več ne pozabiš, da o lepoti narave, ki poboža tvojo dušo sploh ne govorim. Zdi se, da ima še navaden sendvič čisto drugačen okus.
Narava in hribi so v meni budili občutke sproščenosti, zadovoljstva in svobode. Ker pa vsak dan ni bil dan za hribe, sem iskala nekaj, kar bi me navdalo z istimi občutki, poleg tega, pa bi ohranjalo moje telo zdravo.
Pri 17 letih sem po naključju na naši knjižni polici našla neko staro knjigo o jogi. Ko sem jo odprla, me je čisto posrkala vase. V njej je bilo vse polno nekih čudnih položajev, ki pa naj bi, skupaj s pravilnim dihanjem, telo pomlajevalo in ohranjalo fit tudi v visoki starosti. “Vau”, sem si rekla, “Joga je vsekakor nekaj kar si želim preizkusiti.”
Kako leto kasneje sem prvič stala na jogamatu in od takrat naprej sva z jogo nerazdružljivi. Gibanje, čutenje telesa, povezava z dihanjem, umirjanje uma in seveda krepitev telesa ter odpravljanje bolečin je le nekaj kvalitet, ki sem jih v več kot 10 letih prakse pridobila z jogo. Največje darilo sebi je trenutek, ko sem se odločila, da bom vse to znanje začela deliti tudi z vami. Pred nekaj leti sem zaključila izobraževanje za mednarodno učiteljico joge in začela poučevati to veličastno tehniko.
Danes jo z veseljem poučujem in z vsako odvodeno uro, vidim in čutim, da je to delo, ki bi ga rada opravljala še mnogo let.
Avtor: Suzana Dolenc